پتوس را بهتر بشناسید. گیاهی رونده در گوشه و کنار خانه.

پتوس را بهتر بشناسید.

گیاهی رونده در گوشه و کنار خانه.

پوتوس از خانواده گل شیپوری هاست. برگ های آن قلبی شکل و در محیط های گرم رشد می کند. این گیاه جذاب و زیبا شرایط رشد آسانی دارد و سازگاری بالایی با محیط دارد. پوتوس ها رطوبت کم محیط را تحمل می کنند و تکثیر آن ها بسیار ساده است . شاخه های بالارونده ، پیچکی و آویزان پوتوس تا حدود 5 متر هم می رسد که با هدایت و ثابت نمودن آن ها می توان دیوار سبز رنگ و شادابی را در فضاهای مختلف منزل و محیط کار ایجاد کرد و زیبایی خاصی را به آن فضاها بخشید.

مشاهده مقاله
حسن یوسف | این گیاه را بیشتر بشناسید!

حسن یوسف | این گیاه را بیشتر بشناسید!

گل حسن یوسف با رنگ های شاد و متنوعی که دارد یکی از مناسب ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که روش کاشت و پرورش بسیار ساده ای دارد. این گیاه فصلی دارای ساقه های چهارگوش است و برگ های متنوع سبز مایل به زرد، زرد طلایی، قرمز یا ارغوانی مایل به سیاه دارد.
نحوه کاشت و تکثیر گیاه پوتوس

نحوه کاشت و تکثیر گیاه پوتوس

از آن جایی که گیاه پوتوس یکی از با دوام ترین گل های آپارتمانی است؛ شما می توانید با تکثیر گیاه پوتوس خود در منزل، گیاه خود را به چند گلدان تبدیل کنید و این گیاه زیبا و سبز رنگ را به دوستان خود هدیه دهید و یا در فضای های مختلف خانه خود نگهداری کنید.
نحوه نگهداری از گیاه پوتوس

نحوه نگهداری از گیاه پوتوس

هر گیاهی نیازمند شرایط خاصی برای پرورش و نگهداری است، گیاه پوتوس نیز دارای یک سری شرایط خاص برای نگهداری است. نگهداری از گیاه پوتوس خیلی راحت است به همین منظور این گیاه مناسب افرادی است که به تازگی با گل و گیاه سروکار دارند و یا به دلیل مشغله کاری فرصت مراقبت زیاد از گل های خود را ندارند.