در این مقاله، شما را با یکی از زیباترین و پرطرفدار ترین گیاهان آپارتمانی آشنا می کنیم.

معرفی گل حسن یوسف

این گیاه زیبا و خوش رنگ پرورش بسیار راحتی دارد؛ و برای کسانی تازه می خواهند وارد عرصه گلکاری و نگهداری گل بشوند بسیار مناسب است. و تا امروز مورد توجه اکثر افراد علاقه مند به گل و گیاه بوده است.

گل حسن یوسف با رنگ های شاد و متنوعی که دارد یکی از مناسب ترین و محبوب ترین گیاهان آپارتمانی می باشد که روش کاشت و پرورش بسیار ساده ای دارد. این گیاه فصلی دارای ساقه های چهارگوش است و برگ های متنوع سبز مایل به زرد، زرد طلایی، قرمز یا ارغوانی مایل به سیاه دارد.

 این گیاه دائمی می باشد اما اگر در فصول سرد خارج از گلخانه یا آپارتمان باشد نابود شده و از بین می رود. گل حسن یوسف به شدت آفتاب و نور خورشید را دوست دارد زیرا نور خورشید باعث زیبایی و تغییر رنگ این گیاه می شود؛ در حالی که طاقت برف و سرمای پاییز و زمستان، باران کوبنده بهار و گرمای سوزان تابستان را ندارد.

برگ های حسن یوسف لکه ها و رگه های متفاوتی دارند، و رنگ های زیبا و متفاوت این گیاه ربط مستقیم به نور خورشید، گرما و خاک دارد. حسن یوسف ها در نور مستقیم خورشید بی رنگ می شوند و شادابی خود را از دست می دهند؛ بهترین نور برای نگهداری حسن یوسف ها نور زیاد و غیر مستقیم است و هم چنین بهترین دما برای نگهداری این گیاه دمای 15 درجه سانتی گراد می باشد.

حسن یوسف ها در فصل های گرم رشد مناسبی دارند که نیاز به هرس و رسیدگی را برای آن ها ضروری می کند. ساقه های بلند این گیاه که گاهی ارتفاع آن ها به حدود نیم تا یک متر هم می رسد، ایجاب می کند که این گیاه همواره کوتاه نگه داشته شود تا از سخت شدن بخش های پایینی گیاه جلوگیری شود.

این گیاه زیبا و رنگارنگ با گونه های مختلف و رنگ های فراوان از خانواده نعناعیان می باشد که به خاطر زیبایی برگ هایش جهت نگهداری در منازل و به عنوان یک گیاه برای محیط داخل ساختمان ها پرورش داده می شود. حسن یوسف بومی مناطق استوایی و به خصوص کشور مالزی و دیگر مناطق جنوب شرقی آسیا می باشد؛ جالب است بدانید این گیاه را در اکثر کشور های غربی به دلیل زیبایی و دارا بودن برگ هایی با لکه ها و رگه های مختلف با نام " ملکه ای با دنباله های قرمز " می شناسند. این گیاه دارای 150 گونه مختلف در رنگ های بنفش ارغوانی، زرد و نارنجی، سبز و قرمز می باشد. ارتفاع این گل زیبا به بیش از 65 سانتی متر و پرورش و گسترش به بیش از 25 سانتی متر می رسد.


هم چنان با گل خونه همراه باشید تا در مقاله های بعد شما را با شیوه های نگهداری گیاه حسن یوسف آشنا کنیم.