بونسای جنسینگ طرح جنگل

بونسای پیوندی فیکوس و جنسینگ

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
تعداد
نوع
قیمت : 570,000 تومان

  • {{value}}
کمی صبر کنید...

بونسای جنسینگ یکی از فراوان ترین گونه بونسای است که از پیوند زدن فیکوس بر روی جنسینگ حاصل می‌شود. بونسای جنسینگ  از گیاهان آپارتمانی زیبا و پر طرفدار است. این محصول بدون گلدان است.

معرفی بونسای جنسینگ

بونسای جنسینگ یکی از فراوان ترین گونه بونسای است و از پیوند زدن فیکوس بر روی جنسینگ حاصل می شود. بونسای جنسینگ  از گیاهان آپارتمانی زیبا و پر طرفدار است. این گیاه از خانواده موراسه است و برگ هایی به رنگ سبز روشن دارد. زیباترین بخش این گیاه ساقه و رشد ریشه های آن است که طرفداران ویژه خود را دارد. بونسای جنسینگ سرعت رشد بالایی دارد و نگهداری آسان آن باعث شده که بسیار مورد توجه قراربگیرد. ظاهر منحصر به فرد  آن تداعی گر یک درخت زیبا ولی در ابعاد کوچکتر و در گلدان است که می تواند جلوه خاصی را به دکوراسیون منزل یا محیط کار شما بدهد.


شرایط نگهداری بونسای جنسینگ

نور : بونسای جنسینگ برای رشد به نور زیادی احتیاج دارد. البته نور غیر مستقیم و فیلتر شده ؛ بهترین مکان برای نگهداری این گیاه پشت پنجره است تابتواند نور کافی را دریافت کند.

آبیاری : بونسای جنسینگ نسبت به کم آبی مقاوم است و باید بین زمان دو آبیاری سطح خاک کاملا خشک شد باشد. معمولا در فصل بهار و تابستان هفته ای 2 بار و در پاییز و زمستان هفته ای یکبار یا دو هفته یکبار نیاز به آبیاری دارد. آبیاری بیش از اندازه موجب پوسیده شدن ریشه و زرد شدن برگ های بونسای جنسینگ می شود.

خاک : خاک مناسب برای بونسای جنسینگ ، خاک سبک با زهکش کافی است. ترکیب کوکوپیت، ماسه و ورمی نیز می تواند مناسب باشد.

رطوبت : رطوبت می تواند به رشد بهتر گیاه بونسای جنسینگ کمک بکند. برای تامین رطوبت مورد نیاز بونسای جنسینگ می توان با حفظ فاصله گلدان و زیر گلدانی ، در داخل زیر گلدانی آب بریزیم و به تدریج با تبخیر این آب رطوبت مورد نیاز گیاه را تامین کنیم ویا می توانید برگ های گیاه را روزانه آبپاشی کنید.

کوددهی : می توانید در فصول رشد گیاه بونسای جنسینگ خود را هر 2 هفته یکبار کوددهی کنید. از کود هایی که شامل اسید فسفریک، نیتروژن و ویتامین هستند استفاده کنید.

تعویض گلدان : بهترین زمان برای تعویض گلدان گیاه بونسای جنسینگ در اواخر اسفند ماه و یا ابتدای فصل بهار  قبل از شروع فصل رشد است. برای اینکه رشد ریشه فضای بیشتری داشته باشد هر سال یا هر 2 _ 3 سال یکبار اقدام به تعویض گلدان بونسای جنسینگ بکنید.


تکثیر بونسای جنسینگ

برای تکثیر و پرورش بونسای جنسینگ از روش های قلمه زدن و کاشت بذر استفاده می کنند.

آبیاری

2 با در هفته

نور

نور زیاد و غیر مستقیم

خاک

سبک، خاک برگ و خاک هلندی

تغذیه

هر دو هفته یکبار

تکثیر

قلمه، کاشت بذر

دما

25 تا 35 درجه سانتی گراد

هرس

در فصل بهار و تابستان

تعویض گلدان

هر دو سال یکبار

تمیز کردن برگ‌ها

نیازی ندارد

رطوبت

غبارپاشی دوبار در هفته

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...