.به زودی در کنار شما خواهیم بود، وب‌سایت در حال بروزرسانی است

سانسوریا شمشیری ابلق

سانسوریا ابلق شمشیری

از {{model.count}}
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
انتخاب
انتخاب را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
قیمت :
80,000 تومان
  • {{value}}
کمی صبر کنید...

سانسوریا شمشیری از رایج ترین و با دوام ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه همیشه سبز و نسبت به شرایط نامساعد محیطی مقاوم است به همین منظور نگهداری آن در منزل ، محل کار ، ادارات و... بسیار رایج و با صرفه است.

معرفی سانسوریا ابلق شمشیری

سانسوریا شمشیری از رایج ترین و با دوام ترین گیاهان آپارتمانی است. این گیاه همیشه سبز و نسبت به شرایط نامساعد محیطی مقاوم است به همین منظور نگهداری آن در منزل ، محل کار ، ادارات و... بسیار رایج و با صرفه است.

برگ های سانسوریا شمشیری همان طور که از نام آن مشخص است بلند ، مستقیم و شمشیری شکل است و نوع ابلق آن دارای نوار های طلایی رنگ در حاشیه برگ ها است. از مهم ترین ویژگی های گیاه سانسوریا شمشیری می توان به تاثیری که در تصفیه وپاکسازی محیط اطرافش دارد اشاره کرد که ازهمین منظور توجه طرفداران بسیاری را به خود جلب کرده است.


شرایط نگهداری سانسوریا ابلق شمشیری

نور : برای رشد سانسوریا شمشیری ابلق نور کامل و غیرمستقیم مناسب است. اگر گیاه در معرض نور کافی قرار نگیرد در نوع ابلق آن طرح های طلایی روی برگ ها کم رنگ خواهد شد.

آبیاری : سانسوریا شمشیری نسبت به کم آبی مقاوم است و نیاز به آبیاری کمی دارد. در تابستان هفته ای 1 یا 2 مرتبه و در زمستان هر 2 هفته یکبار گیاه را آبیاری کنید.

خاک : بهترین خاک برای رشد گیاه سانسوریا شمشیری خاکی با بافت متوسط و زهکش مناسب است. خاک کمپوست برای سانسوریا شمشیری مناسب است.

رطوبت : برای گیاه سانسوریا شمشیری رطوبت هوا چندان اهمیتی ندارد ؛ و حتی می توان از این گیاه در حمام که رطوبت بالایی دارد نگهداری کرد.

کوددهی : برای کوددهی سانسوریا شمشیری بهتر است از کود گیاهان زینتی استفاده کنید. در فصل بهار و تابستان گیاه را هر 2 هفته یکبار کوددهی کنید.

تعویض گلدان : بطور کلی سانسوریا ها علاقه زیادی به گلدان کوچک دارند بنابراین شما می توانید گلدان سانسوریا شمشیری خود را هر 2 _ 3 سال یکبار تعویض کنید.


تکثیر سانسوریا ابلق شمشیری

سانسوریا شمشیری را می توان از روش های قلمه برگ ، کاشت بذر و پاجوش تکثیر و پرورش داد.

آبیاری
تابستان یکبار در هفته
زمستان هر 3 هفته یکبار
نور
نور کامل و غیر مستقیم
خاک
خاک لیمونی
کوددهی
هر سه هفته یکبار
تکثیر
تقسیم ساقه های زیر زمینی، جدا کردن پاگیاه و قلمه برگ
دما
دمای مناسب 24 درجه سانتی گراد
رطوبت
نیازی ندارد.
تعویض گلدان
سه سال یکبار
تمیز کردن برگ ها
پارچه یا اسفنج مرطوب
هرس
در صورت دیدن برگ ها

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...